1.Marka tescil başvuruları dahil marka iş ve işlemleri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından belirtilen normal doğrultusunda tamamen online olarak tescil edildiğinden iade kabul edilmemektedir.

2 Ödeme yapıldıktan sonra, tarafınıza e-posta ile bilgilendirilmek koşuluyla, benzer marka ve/veya bir şekilde markanızın tescil koşulları karşılamadığı gerekçesiyle başvurunuz yapılmadığı bilgisi üzerine yazılı talepte bulunmak koşuluyla ödediğiniz ücretlerden danışmanlık ücretleri düşülerek resmi ücretler, vergi ve sanal pos komisyon kesintileri düşülerek ödemenin yapıldığı hesaba iade edilir.

3- Alan adi tescilleri ICAN ve BTK (.tr uzantılı) tarafından belirlenen normlar doğrultusunda tamamen online olarak firmamız ve/veya çözüm ortaklarımız vasıtasıyla tescil edildiğinden iade kabul edilmemektedir. Tescil ettiğiniz alan adi tescil süresi itibariyle tamamen kuruluşunuza yada şahsınıza ait olup firmamız tarafından aracılığı yapılmaktadır. isteğiniz doğrultusunda tarafımızdan sağlanan alan adını başka bir servis sağlayıcıya aktarma hakkına da sahipsiniz.

4- Aldığınız hosting hizmetiyle ilgili ödeme iptal ve iade talebiniz olduğu taktirde, paketi aldıktan sonraki 3 iş günü içinde bunu bize bildirmeniz durumunda paranız iade edilecektir. Bu 3 günlük kullanım için herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. Hesap başlangıç tarihinden 3 günden fazla süre geçmiş olan müşterilere iade yapılmamaktadır. Ancak hesaplarını devredebilirler ve bu sorumluluk tamamen kendilerine aittir.

5- Hosting dışındaki diğer ürünlerde e-ticaret, firma sitesi, yazılım, yazılım kurulumu, şablon kurulumu ve diğer ek hizmetlerde geri iade istendiği takdirde, ilgili yazılımın kurulumu yapıldıktan sonraki 3 gün içerisinde iptal ve iade bildirimi yapabilirsiniz, başvurunuzdan sonra kurulum ücreti kesilerek kalan miktar 3 gün içerisinde iade edilir. 3. günden sonra yapılan ödeme iade talepleri kabul edilmez.

6- Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda geri iade işlemi için müşterilerin bu isteklerini kullanıcı bilgileri ile birlikte yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak ücretin iadesi; tarafımızdan hizmet alındığında Havale/EFT ile yapılmışsa, Havale/EFT’nin yapıldığı banka hesap numarasına, kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına iade yöntemi ile yapılacaktır. Ödeme sırasındaki vergi ve sanal pos komisyon kesintileri iade bedelinden çıkarılır, geri iade işlemi tarafımızca onaylandıktan sonra takribi en geç 7 gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

Etkin Patent Tic.Ltd.Şti.