Yurtdışı Marka Başvuru Ücreti - Etkin Patent Çok uygun fiyatlarla, Wipo üzerinden birden çok ülke nezdinde yurtdışı-uluslararası marka tescil başvurusu yapabilirsiniz.
Yurtdışı Marka Başvuru Ücreti - Etkin Patent
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

YURTDIŞI MARKA BAŞVURU ÜCRETİ

1399.68 ₺ + KDV 2.500 ₺
Ürün Puanı:
Sadece Yurtdışı marka başvururu için ön peşinat ücretidir. Başvuru yapılacak ülkeler ve sınıf bilgileri tarafımıza ulaştırıldıktan sonra net maliyet tablosu ayrıca bildirilmektedir. Yurtdışı marka tescil başvurusu yapılacak Türkiye'de tescilli veya başvuru halindeki  marka ismi ve tescil/başvuru numarasını marka ismi alanına lütfen yazınız. Ödeme ve talep tarafımıza ulaşır ulaşmaz marka sahibiyle irtibat kurulmakta ve gerekli bilgilendirme yapılmaktadır.
 • TÜRKPATENT Ücreti 223.98 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 175.70 TL
 • Hizmet Ücreti 1000.00 TL
 • KDV Matrahı 1223.98 TL
 • KDV Tutarı %18 220.32 TL
 • Genel Toplam 1620 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

YURTDIŞI MARKA BAŞVURUSU HİZMET AÇIKLAMALARI

1. Ödeme ve istenen belgeler tarafımıza ulaşır ulaşmaz öncelikle yurtdışı başvuruya dayanak yapılan Türkiye' de kayıtlı marka incelenmektedir. 

2. Başvuru yapılacak ülkeler ve sınıf  bilgileri alındıktan sonra net maliyet tablosu teklif/sözleşme ile birlikte başvuru sahibine gönderilmektedir.

3. Birlikte çalışma kararı, teklif ve sözleşmenin tarafımıza gönderilmesinden sonra markanın tescili düşünülen ülkelerde araştırma, inceleme, görüş ve öneriler başvuru sahibine yazılı gönderilmektedir. 

2. Nihai olarak müvekkilden yazılı onay alındıktan sonra uluslararası marka tescil başvurusu yapılmaktadır.


Etkin Patent,  her yurtdışı marka tescil başvuru talebini ayrıntılı incelemekte,  tüm riskleri yazılı raporlamakta, şayet risk varsa bunları bertaraf edecek yenilikçi çözümler üretmektedir. 

YURTDIŞI BAŞVURU İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR


a) Başvuru Türkiye’ de tescilli veya başvurusu yapılan markaya dayanak yapılır. Sınıf (Mal/hizmetler) ilave edilmez ama daraltma yapılabilir.

b) Topluluk marka başvurusunun (AB) herhangi bir ülkede ret edilmesi halinde tümünde reddedilmiş kabul edilir.

c) Tek tek ülke seçilerek başvuru yapılması halinde ülkesellik ilkesi geçerli olur. Yani her ülke kendi mevzuatına göre inceler ve ret/kabul eder. Bu karar diğer ülkeleri bağlamaz.

d) ABD’ de tescil kesinleştiğinde markanın kullanım/ticaretine ilişkin ispat istenir. Şayet tescil tarihinde marka kullanılmıyorsa ücret karşılığı 3 yıl kullanım ispatı ertelenebilmektedir.

Dolayısıyla ABD başvurularının fiilen kullanılacak mal/hizmetlerde başvuru öneriyoruz.


e) Teklif sadece başvuru maliyetlerini kapsamaktadır. Karara ve yayına itirazlara karşı görüşler ayrıca teklif sunulur. Ayrıca itiraz işlemleri menşe ofise kayıtlı vekil şartı nedeniyle hangi
ülkede işlem yapılacaksa o ülkedeki çözüm ortaklarından teklif alınır ve tarafınıza sunulur.


f) Sonradan olası Çeviri, Kargo, vb. masraflar teklif kapsamında değildir.

h) Resmi Wipo ücretleri başvuru sahibi tarafından ilgili resmi kurumun hesabına ödenir ve dekont tarafımıza gönderilir.


İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Türkiye'de önceden tescilli veya başvuru yapılmış marka bilgileri,
 2. Başvuru yapılacak ülke isimleri ve sınıf sayısı
 3. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 4. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
avatar

Aycan (1 Mart 2020)

Yurdışı başvuru öncesi araştırma, görüş ve öneriler, başvuru takip ve bilgilendirmeler gerçekten çok memnun etti. Sorun çıkmadan tescilin kesinleşmesi çok memnun etti. Teşekkürler...

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz