Marka Devir » Marka Devir Ücreti - Etkin Patent Marka devir ücreti olan 2.820 TL (KDV DAHİL) kredi kart ile satın alarak anında marka devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Marka Devir » Marka Devir Ücreti - Etkin Patent
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

MARKA DEVİR ÜCRETİ

2547.1 ₺ + KDV 5500 ₺
Ürün Puanı:
Online marka devir ücreti ödeme ve Marka Devir İşlemlerinizi buradan yapabilirsiniz. Ancak aşağıda örneğini sunduğumuz Marka Devir Sözleşme' sinin Noter aslının tarafımıza gönderilmesi sonra da marka devir işlemleriniz yapılır ve işlemin yapıldığına dair resmi TÜRKPATENT yazısı tarafınıza gönderilmektedir.
 • TÜRKPATENT Ücreti 516.10 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 1031.00 TL
 • Hizmet Ücreti 1000 TL
 • KDV Matrahı 1516.1 TL
 • KDV Tutarı %18 272.9 TL
 • Genel Toplam 2820 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

MARKA DEVİR İŞLEM VE MALİYETLER

şu şekildedir;

Marka Devir Maliyetleri

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar Hizmet Fiyatları Genel Toplam
Marka Devir Ücreti 1.640 ₺ (KDV Dahil) 1.000 ₺+KDV TL 2.820 TL (KDV Dahil)

Devir Sonrası yeni sahip adına Marka Tescil Belge Suret Maliyetleri

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar Hizmet Fiyatları Genel Toplam
Marka Tescil BELGE SURETİ 780 ₺ (KDV Dahil) 644 ₺+KDV TL 1.540 ₺ (KDV Dahil)


AÇIKLAMALAR


1. Marka Devir Sözleşmesi 'nin aslı tarafımıza gönderilmelidir. Linkteki devir sözleşmesinde  Marka Başvuru veya Tescil Numarası, Marka İsmi, Devir eden ve devir alan bilgileri, devir bedeli olması gerekmektedir. Noterlerce hazır devir sözleşmesinin kullanılması halinde ise yukarıdaki bilgilerin olmasının yanı sıra doğruluğu mutlaka kontrol edildikten sonra imza edilmeli ve tarafımıza gönderilmelidir. Danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

2. Marka devir ücreti sadece devrin TÜRKPATENT  marka siciline kayıt edilmesini kapsamaktadır. 

3. Markayı devir alan yeni sahip adına marka tescil belge aslı veya marka tescil belge sureti istenmesi ayrıca ücrete tabidir. Ancak 10 yılda bir marka yenileme işlemlerinin olması ve yenileme aşamasında yeni belge verilmesi nedeniyle şayet ihtiyaç duyulmuyorsa belge aslı ve suretinin maliyet nedeniyle almayı önermiyoruz. Dahası bir şekilde sonradan  belge aslı veya suretine ihtiyaç olması halinde bir hafta içinde hemen temin edilmektedir.

4. Bir şekilde yeni sahip adına marka tescil belgesi isteniyorsa aynı işleve sahip olması ve daha uygun olması nedeniyle marka tescil belge suretinin alınmasını öneriyoruz.

5. Markanın kısmen devri halinde ise yeni sahip adına marka tescil belgesi alınması zorunludur. Yani kısmi devirlerde  marka devir ücretinin yanı sıra marka tescil belge ücretinin de ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca devir edilecek mal/hizmetlerin noter onaylı sözleşmede yazılı olması gerekmektedir.

6. Ödeme ve tümden veya kısmi marka devir talebi tarafımıza ulaşır ulaşmaz devir yapılacak marka dosyası incelenmekte ve e-posta veya telefon yoluyla  ayrıca onay alınmaktadır.


7. Noterden devir tek başına yeterli olmayıp mutlaka TÜRKPATENT sicil kayıtlarına işlenmesi de gerekmektedir. Devir TÜRKPATENT' e başvuru yapıldığı an ve tarih itibariyle geçerlidir. Devir işlemleri takriben 10-15 gün içinde sicile işlenmekte ve işlemin yapıldığına dair TÜRKPATENT yazısı ve istek varsa marka tescil belge aslı ve sureti başvuru sahibine gelir gelmez gönderilmektedir. 


İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez. Devir alan tarafından düzenlenecektir.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Noter Onaylı  Marka Devir Sözleşmesi ASLI
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
avatar

Hatice (1 Mart 2020)

Noter devir ve Türk Patent devir işlemleri aynı günde bitti. Fiyatlar oldukça şeffaf, herşeyi açık açık yazmışlar. Hem hızlı hem de çok iyi fiyat tavsiye ederim.

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz