7. Yıl Faydalı Model Sicil Kayıt Ücreti - Etkin Patent TÜRKPATENT işlem Ücretleri ve vekil hizmet ücretleri dahil toplam 7. yıl faydalı model sicil kayıt ücreti 1.520 ₺ (KDV DAHİL)’ dir.
7. Yıl Faydalı Model Sicil Kayıt Ücreti - Etkin Patent
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

7. YIL FAYDALI MODEL SİCİL KAYIT ÜCRETİ

1482.48 ₺ + KDV 2000 ₺
Ürün Puanı:
7.Yıl Faydalı Model Sicil Kayıt Ücretidir. Faydalı Model başvurusu veya Faydalı Model korunması için gerekli olan ve Tebliğde belirtilen yıllık ücretler, TÜRKPATENT bildirimine gerek olmaksızın, Faydalı Modelin koruma süresi boyunca, başvuru tarihinden itibaren ikinci yılın sona erdiği tarihte, üçüncü yıldan başlamak üzere her yıl vadesinde peşinen ödenir. Vade tarihi, başvuru tarihine tekabül eden ay ve gündür. Patent/Buluş İsmi alanına başvuru numarası yazılmalıdır. HAVALE İLE ÖDEME KDV DAHİL 1.284 ₺
 • TÜRKPATENT Ücreti 541.78 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 290.70 TL
 • Hizmet Ücreti 650 TL
 • KDV Matrahı 1191.78 TL
 • KDV Tutarı %18 214.52 TL
 • Genel Toplam 1697 TL
KATEGORİ: Patent

Paylaş

YEDİNCİ YIL FAYDALI MODEL SİCİL KAYIT ÜCRETİ 

1. Faydalı model başvurusu veya Faydalı modelin korunması için gerekli olan ve Tebliğde belirtilen yıllık ücretler, TÜRKPATENT' in bildirimine gerek olmaksızın, Faydalı modelin koruma süresi boyunca, başvuru tarihinden itibaren ikinci yılın sona erdiği tarihte, üçüncü yıldan başlamak üzere her yıl vadesinde peşinen ödenir. Vade tarihi, başvuru tarihine tekabül eden ay ve gündür.

2. Vadesinde ödenmeyen yıllık ücretler, %25 ek bir ücretin ilavesiyle vadeyi takip eden 6 ay içinde ödenebilir. Vadesinde ödenmeyen yıllık ücret aşağıdaki formüle göre hesaplanır:

Vadesinde ödenmeyen yıllık ücret = [ (TÜRKPATENT ücreti + KDV) x 0.25 ] + Yıllık Ücret

3.
 Yıllık ücretlerin vadeyi takip eden 6 ay içinde de ödenmemesi halinde başvuru geçersiz sayılır. 6769 sayılı SMK gereğince patent/faydalı model hakkının sona erdiğine ilişkin bildirim tarihinden itibaren iki ay içinde telafi ücreti ödenir. Telafi ücreti ödenmesi gereken yıllık ücretin 1,5 katı olarak hesaplanır.

4. Ödeme ve istenen bilgi ve belgeler tarafımıza ulaşır ulaşmaz öncelikle ilgili dosya incelenmekte ve e-posta yoluyla da ayrıca onay alınmaktadır.

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Yıllık sicil kayıt ücreti ödenecek patent/faydalı model başvuru numarası ve sahip bilgileri 
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
avatar

Ecem (17 Mart 2020)

Bir kaç yıldır bu şirketle çalışıyoruz. Son derece memnunuz.

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz